30-денна пауза в податку на газ в Меріленді може набути чинності в п’ятницю, що може призвести до негайного зниження цін

Місячна призупинення 36-центового податку штату на паливо готова вступити в силу в п’ятницю, і очікується, що Генеральна Асамблея представить його уряду. Ларрі Хогану за його швидкий підпис. Це зробило б Меріленд одним з перших штатів, які прийняли міру, яку багато інших розглядають для зменшення болю при насосі.

Законодавці сподіваються, що податкові канікули відразу ж приведуть до різкого падіння цін на бензин. Середня вартість галону звичайного бензину по штату в четвер склала 4,21 долара, що трохи нижче рекордного максимуму в 4,31 долара шістьма днями раніше.

Але чи відбудеться падіння цін, в тому числі як швидко і на скільки, буде залежати від операторів автозаправних станцій. Держава не може змусити їх знизити ціни на 36 центів за одну ніч, але законодавці розробили законодавство таким чином, щоб зробити це якомога більш імовірним.

Швидке просування цього заходу-перехід від концепції до реальності протягом тижня-відбувається, коли законодавчий орган вступає в напружений заключний етап своєї щорічної 90-денної сесії. Спостерігачі кажуть, що це відображає як прагнення політиків до політичної перемоги напередодні виборів по всьому штату, так і рівень наростаючого розчарування у зв’язку із зростанням витрат домашніх господарств.

Податкові канікули на бензин не повернуть таку велику суму грошей в кишені автомобілістів: зниження ціни на 36 центів за галон означало б приблизно на 4 долари менше для заповнення 12-галонного бака. Але настрої, що стоять за цим, можуть мати найбільший вплив на споживачів і виборців, які відчувають, що відчувають труднощі, сказав Тодд Еберлі, професор політології в коледжі Святої Марії в Меріленді.

«Вони хочуть знати, що люди, які їх представляють, намагаються щось з цим зробити», – сказав Еберлі. «Це трохи, але це ознака того, що вони намагалися щось зробити. Це часто набирає більше очок, ніж люди можуть подумати».

З цим кроком Меріленд прийме те, що зважують багато інших штатів, а деякі, такі як Каліфорнія, досі відкидали.

Уряд Джорджії. Брайан Кемп також, як очікувалося, підпише закон у п’ятницю, що призупиняє податок на газ у цьому штаті до 31 Травня. Уряд. Гленн Янгкін на цьому тижні запропонував тримісячні податкові канікули на газ у Вірджинії. Законодавці Мічигану схвалили шестимісячні податкові канікули на газ у вівторок, але уряд. Гретхен Вітмер дала зрозуміти, що накладе на нього вето. А законодавці в Коннектикуті і Міссісіпі розглядають можливість настільки ж тривалих податкових канікул на газ.

Флорида нещодавно схвалила податкові канікули на газ, які заплановані на жовтень.

Губернатори Колорадо, Мічигану, Міннесоти, Нью-Мексико, Пенсільванії та Вісконсіна, тим часом, попросили лідерів Конгресу призупинити податок федерального уряду на газ у розмірі 18,4 цента за галон до кінця року.

Законодавці штату Меріленд розглядали можливість продовження своєї пропозиції до 90 днів, але відмовилися, оскільки ціни на нафту неухильно знижувалися минулого тижня і зростала надія, що ця тенденція пошириться і на ціни на газ до моменту закінчення 30-денних податкових канікул.

«Ідея цього законопроекту полягає в тому, щоб стати мостом для споживачів штату Меріленд», – сказав Дел. Ерік Людтке, демократ Округу Монтгомері.

Різке зростання цін на паливо в значній мірі є результатом зростаючого попиту на паливо в міру того, як світова економіка відновлюється після рецесії, викликаної пандемією, але уповільненого відновлення видобутку нафти в усьому світі. Ціни зросли ще більш різко після того, як Росія вторглася в Україну. У зв’язку з тим, що багато покупців відмовляються приймати російську нафту, світові поставки нафти ще більш обмежені.

Оскільки фактори, що визначають ціни на нафту і газ, є глобальними і складними, немає ніякої гарантії, що податкові канікули заощадять гроші жителів Меріленда. У законопроекті, підготовленому законодавцями, просто говориться, що податкові канікули «повинні бути відображені в продажах споживачам».

Коли законодавці обговорювали законодавство, виникло побоювання, що заправні станції будуть повільно знижувати ціни, поки в їх резервуарах зберігається газ, за який вони вже заплатили 36-центовий державний податок. Таким чином, щоб забезпечити максимально швидке і масштабне зниження цін, держава поверне автозаправним станціям податки, сплачені за будь-яке паливо, яке у них є в наявності на початку свята.

Коли святковий період закінчиться, автозаправні станції повинні будуть звітувати про свої запаси палива в цей час і платити з них податки.

Дослідження показують, що зміни в ставках податку на газ не завжди відображаються на цінах на заправці. В середньому, лише близько третини вартості попередніх знижень або підвищень податків на газ було передано споживачам, згідно зі звітом Американської асоціації дорожніх і транспортних будівельників за 2020 рік, в якому проаналізовано 113 змін у Державному податку на газ, прийнятих за кілька років. Це пов’язано з тим, що на роздрібні ціни на газ впливають складні фактори, включаючи ціни на сиру нафту і тиск попиту і пропозиції.

Очікується, що політика штату Меріленд обійдеться державі в 98 мільйонів доларів, які в іншому випадку надійшли б в його транспортний цільовий фонд, рахунок, який використовується для оплати дорожніх, мостових, тунельних і транзитних проектів. Законодавці зобов’язалися покрити цю втрату транспортних засобів, використовуючи частину профіциту в розмірі 7 мільярдів доларів в оперативному бюджеті штату.

Ця щедрість, можливо, зробила податкові канікули на газ легким завданням для законодавців, але можуть початися нові дебати з приводу збору. Податок на газ в Меріленді прив’язаний до інфляції, і з урахуванням того, що цей економічний показник знаходиться на найвищому рівні з початку 1980-х років, очікується, що з 1 липня поточна ставка в 36,1 відсотка виросте на один або два центи.

Республіканці в Сенаті і жменька демократів проголосували за те, щоб скасувати це в середу поправкою, що виключає інфляцію з формули податку на газ. Це було враховано з 2014 року, після того як Генеральна Асамблея схвалила перше підвищення державного податку на газ за два десятиліття.

Демократична більшість легко відхилила цю пропозицію, і, пояснюючи свій голос проти нього, президент Сенату Білл Фергюсон натякнув на майбутні проблеми з інвестиціями в транспорт. Надходження від податку на газ, що є найбільшим джерелом фінансування транспорту, скорочуються в міру підвищення паливної ефективності транспортних засобів і збільшення числа електромобілів, що виїжджають на дороги.

«У міру того як ми електрифікуємося, споживається менше газу», – сказав балтіморський демократ. «Ми не знаємо, що це означатиме».

Місячна призупинення 36-центового податку штату на паливо готова вступити в силу в п’ятницю, і очікується, що Генеральна Асамблея представить його уряду. Ларрі Хогану за його швидкий підпис. Це зробило б Меріленд одним з перших штатів, які прийняли міру, яку багато інших розглядають для зменшення болю при насосі. Законодавці сподіваються, що податкові канікули відразу ж приведуть…

Deja una respuesta